Akné

Laserové číštění pleti

Při ošetření provádíme otevření uzavřených komedonů, vyčištění event. drenáž zánětivých lézí. Pozákroku aplikujeme biostimulační laser , který urychluje hojení.

Ošetření jizviček po akné

Dle hloubky a rozsahu jizviček používáme chemický peeling nebo laserový frakční resurfacing – „broušení“.

Aplikace modrého světla

Aplikace Diodového laseru

Pulsní diodový laser rychle, efektivně a neinvazivně ošetřuje akné a jizvy po akné, vrásky (např. kolem očí a nad horním rtem) a zredukuje nadměrnou aktivitu mazových žláz. Dosahuje se dlouhodobě výrazného zlepšení projevů akné ve všech fázích, jak u čerstvých zánětlivých projevů, tak u jizev. Laserové záření je absorbováno buněčnou vodou, dochází k prohřátí mazových žláz, následnému otevření folikulárních ústí a snížené tvorbě mazu. Teplo indukované laserem zkoncentrované do horní vrstvy dermis způsobí tepelné poškození stávajícího kolagenu s následným hojením spojeným se vznikem kolagenu nového, vrásky i jizvičky po akné se začínají vyhlazovat. Používá se na rejuvenaci (omlazení) pleti.

Součástí přístroje je  systém dynamického chlazení kůže DCD pro tepelnou ochranu pokožky při zákroku a větší komfort pacienta.

Zákrok se provádí ambulantně a nevyřadí klienta z běžného života.

Ve většině případů není nutné používat znecitlivění. Při ošetření je pociťován mírně „palčivý“ pocit. Na vyžádání, nebo u větších rozsahů je samozřejmě možné aplikovat znecitlivující krém. Není vhodné ošetřovat výrazně opálenou pleť.

Obvykle je potřeba vyšší počet ošetření, 4x a více, asi po 4–6 týdnech. Bezprostředně po ošetření laserem je nutné se vyvarovat intenzivnímu slunění a používat vysoké ochranné faktory 50. Jiná zvláštní opatření nejsou nutná, podrobnosti Vám sdělí lékař.

 

Chemický peeling – ovocnou kyselinou ve 40–70% koncentraci se pleť naleptá a poté zneutralizuje. Ošetření lze provést jako jeden radikálnější nebo sérii šetrnějších peelingů. Zrohovatělé části kůže zmizí a uvolní místo novým buňkám.

Ceník