Kožní ordinace

Venerologické vyšetření

Vyšetření dermatologem – kožní vyšetření

* kožní fototest
* kožní test epikutánní
* fyzikální kožní testy
* testy kožní tolerance a rezistence
* vyšetření Woodovou lampou
* trichogram
* lymfodrenáž
* destruktivní terapie kožních lézí laserem s vysokým výkonem
* fototerapie
* elektroakustika, diatermokoagulace drobných kožních lézí
* kryodestrukce kožních lézí
* odstranění – excize znamének
* epilace
* abraze nemocných nehtů
* snesení mnohočetných molusek
* digitální epiluminiscenční videomikroskopie
* mikroskopické vyšetření
* diagnostika sarcoptex scabiei
* odstranění malých lézí kůže
* ošetření a převaz rány

Léčebné  metody a postupy

Vyšetření alergií – pomocí epikutánních kožních testů a a speciálních vyšetření krve. Fyzikální kožní testy u kopřivek, ekzémů, slunečních alergií.

Vyšetření znamének – névů a kožních  zhoubných a nezhoubných nádorů –
dermatoskopické vyšetření, digitální epiluminiscení videomikroskopie. Jde u speciální vyšetření, které poskytuje jen několik pracovišť v České republice. Umožňuje pomocí počítače téměř přesnou diagnostiku znamének, pomáhá učit typ névu a určuje tak mimo jiné i nutnost a rozsah jeho odstranění. Archivuje nálezy a umožňuje tak posouzení změn při dalších, opakovaných vyšetřeních. Nenahrazuje histologické vyšetření.

Fototerapie je metoda, která využívá selektivní ultrafialové záření. Velmi zjednodušeně  řečeno, jedná se o léčebné „solárium“. Léčí lupénku, ekzémy, pruritus (svědění), akné, vitiligo a další onemocnění.  Tzv. SUP hřeben se aplikuje například u lupénky,  při ekzémech, seborrhoické dermatitis ve vlasaté části hlavy,  dále u výpadu vlasů z různých příčin.

Lymfodrenáže

Naše pracoviště  má proškolený personál s příslušnými certifikáty a kurzy po diagnostiku a léčbu lymfatických otoků.  Manuální a přítrojová lymfodrenáž pomáhá u lymfatických otoků, bércových vředů,  stavech po erysipelech ( růžích) a dalších kožních nemocněních. Z kosmetických indikací má výborný efekt například  u „celulitidy“.

Diagnostika a léčba plísňových onemocnění

Provádíme mikroskopickou diagnostiku plísní a kvasinek, vyšetření fluorescence ve speciálním  světle, tzv. Woodovou lampou, materiál odesíláme na kultivační vyšetření. Plísňová onemocnění nehtů léčíme  pomocí systémových a lokálních antimykotik, abrazí postižených nehtů bez nutnosti jejich chirugického odstranění, „stržení nehtu“.

Ceník